Świat ->Polska ->Dąbrówka ... w ruinach wszystko

przemyślenie :smiling_face_with_tear:
Po wczorajszym proteście PIS ( 11 styczeń 2024). “wolni polacy” = marzyciele
Jak skończy się chciwość?..
Trzeba tu wspomnieć kto i dlaczego zamordował prezydenta Gdańska ADAMOWICZA.

Otóż polską rządził rząd PIS napędzany nią, niestety tego konsekwencje dopiero nastąpią!!!
Ale ludzie już zapomnieli "co i za co wczoraj zjedli…
:hole: TYM JEST KREDYT :bomb:w połączeniu z “amnezją” wygodną w pewnym wieku.

Polska została skażona jadem (w tym nienawiść) “były pieniądze i gdzie one są” , " Ci, nasi “może” i kradli, ale dawali" …
Ludzie wolą się karmić małymi strachami urojonymi (wróg zewnętrzny najazd muzułmanów ekstremizmy) niż dostrzec te wielkie WEWNĘTRZNE powody na larum.
Finalnie ludzie wybiorą piękne kłamstwa obietnic, by odwracać wzrok od brzydkiej prawdy - która jest ich udziałem, ale nie poczuwają się do części odpowiedzialności.
Myślę tu o wymazywaniu / wybielaniu lub umniejszaniu konsekwencji wszystkich wcześniejszych decyzji społeczeństwa.
tylko tyle wystarczy by skłócić …

:smiling_face_with_tear: Globalnie- mamy też inne problemy.
Agresja Ruskich na Ukrainę - Polska będzie to odczuwać dłuugo.
A polski senior chce tylko 13/14 emeryturę … Niestety to Grupa społeczna liczna, a utrzymać “systemu” nie będzie miał kto. Tu warto by przypomnieć proporcje ile płacili obecni seniorzy na ówczesnych seniorów (Napływ Ukraińców złagodzi trochę ten problem - ale będą głosy każące im wypier…) = Polska dla Polaków (chciało by się ale…)
Tak wiem Bandera był zbrodniarzem, (pamięć rodzinna u mnie jest i trwa).

Dekady drukowania pieniędzy przez banki / państwa oraz ich przejadanie społeczne trwa!!!
źródło myśli ? Proszę bardzo
(Polska- syndrom gdzie są moje pieniądze)
etos
Świat -bezdomi w USA oraz uchodźcy …
Ogólnie wszystkie takie akcje agresji i WOJEN oraz bankowo giełdowe jak np. ujawniona afera Bernada Madoffa.
Społeczeństwa świata mają to gdzieś!!!
A więc lokalnie tak samo musi być… :smiling_face_with_tear:
Ludzie “prości” wybiorą zatem polityków, którzy tak samo jak ONI , jak bankowcy i maklerzy napędzani są rządzą pieniądza!!! Rozwój → szybciej, bardziej, mocniej…
.

Tym mechanizmem wyborcy doprowadzą do lokalnych konfliktów by globalnie (niestety)
“ludzie ludziom “zgotowali” ten los”.

Zgotowali znaczy kataklizmy.
Te wynikające z temperatury-> POŻARY, ->aktywność sejsmiczna,niedobory żywności i wody zdatnej do picia.-> konflikty zbrojne gdzie kapłani świecą broń, miny pociski itd. byle utrzymać ich “władzę” …
Pieniądz wynalazek Fenicjan niszczy cywilizację niby stworzoną przez człowieka myślącego.
Zrobią to sami ludzie ponownie.

O przyczynach Globalnych nikt nie myśli. Nie wiąże prawie dlatego nikt tych problemów spływających do tych LOKALNYCH o których wszyscy wiedzą:

  • błędy w zarządzaniu Gminą,
  • brak kontroli wydatków, (były za to Murale oraz inne “drobiazgi”),
  • brak odwagi “społeczeństwa” które poniesie konsekwencje.

To wszystko razem daje mi niemal pewność spychologii problemów na następców!!!
Szafy pełne brudów i trupów …

Dąbrówka również jest na dnie ale garstka to dostrzegała.
Niestety titanic musi zatonąć.
Tym bardziej że mimo wiedzy o skali problemów nie będzie nadal to samo…
“Sami swoi w tym samym paskudnym sosie”.
i, niechaj tak się stanie… Trudno.
Bawcie się doskonale.
Łajby ratunkowej nie będzie.