Powiększenie Warszawy a nasza gmina

Nie wiem na ile aktualne są artykuły w tej sprawie bo trudno się dopatrzyć czegoś konkretnego. Jedno jest pewne, że Dąbrówka jako gmina typowo wiejska do Warszawy przyłączona nie będzie. :slight_smile: Nie ma również wpływu na to, gdzie zostanie. I co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ktoś tam na radzie powiatu chyba mówił o stworzeniu powiatu Radzymińskiego, który nota bene był by wciąż dość duży, ale praktycznie bez najbardziej zaludnionych miast. Sam Radzymin też ostrzył sobie zęby na dołączenie do Warszawy i stoi mu na drodze tylko Słupno. Bo nikt o wchłonięciu Słupna nie myśli. Na przykład taka Zielonka jest bogatsza od samego Wołomina. Ostatnio jednak więcej się nastawiają na powiat, tylko że większy.

A co Wy o tym wszystkim myślicie:

  • Wyjdzie nam to na dobre
  • Nic się nie zmieni
  • Będzie nam gorzej

0 głosujących

Ja wiem, że tu się toczy ostra awantura, bo jak to przejdzie to albo Dąbrówka wpadnie pod Wyszków albo pod Radzymin (trzeciej opcji nie widzę). Radzymin jako powiat, bez dużych miast, będzie biedniejszy niż jest. Wyszków z kolei jest daleko (pod względem dystansu). Znając losy inwestycji, które wymagają wsparcia powiatu mam poważne obawy czy rykoszetem nie zostaniem z drogami powiatowymi, które będzie musiała w całości (a nie części jak teraz) remontować i utrzymywać nasza gmina żeby dalej dało się po nich jeździć.

Historycznie powiat Radzymiński istniał, ale jego kształt odpowiadał bardziej obecnemu powiatowi wołomińskiemu, a nawet był większy, bo obejmował również Niegów (teraz podlega pod Wyszków) i Dobre (podlega bodajże pod Mińsk):

Troche linków:
[wieści] zamieszki-podwarszawskie
[fakty wwl] Negatywnie o projekcie Sasina
[kurier w] Niewykluczone że powiat radzymiński powróci

1 polubienie

Wystarczy patrzeć i widzieć. Na przykładzie zmian w Gimnazjach czy pozwoleniu na wycinki drzew { a smog rośnie } . Następne będą szpitale.
Politycy PISu mają to gdzieś. Wsie i Gminy wiejskie były tylko trampoliną do Warszawy, a tam ich nie chcą.Więc na chama się chcą tam wepchnąć.
Szczytem obłudy było by kazać jeszcze w SKOKACH otwarcie subkont emerytalnych . Bo Banki “was” okradają.
To wszystko jest naiwną wiarą , w to że Państwo będzie nas utrzymywało. A jest zupełnie odwrotnie.
Samorządy w mojej ocenie będą ostatnimi elementami które trzymają kraj w kupie. Ale finansowania nie dostaną.
Taki widzę przykry finał. Niestety ludzie zdają się tego nie widzieć w zacietrzewieniu swoim.
Obecna polityka rządu jest totalnym równaniem w dół lub zrównaniem z gruntem.
Przysłowiowym gwoździem będzie susza i ponownie słabe plony.Do czego się przyczynią znów prości ludzie którym Pan Szyszko pozwoli wycinać co popadnie. Choćby pomniki przyrody.
Niestety PIS zmiecie edukację, aby nie szkolić mądrych ludzi .WOLI WIĘKSZOŚĆ nieporadnych i uzależnionych od rządu. Rząd zbawcą a biedak biedakiem .Więc nikt nas nie zapyta. Tak się kończy nieidealny ustrój demokratyczny.Oby los nam oszczędził w tym wszystkim zagrożeń zewnętrznych a dał rozum i dar przewidywania. np. Pani Pawłowicz i sprawa Królewca
{obecny KALININGRAD}.

Nadal nie znalazłem argumentów by zmienić opinię.